| bogdan723 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Se poate strica un act de vanzare cumparare? Situatia e astfel: bunicii ne'au facut un act de vanzare cumparare prin care au trecut casa si terenul pe numele mamei mele.Acum bunicii au murit si unchii doresc sa strice actul astfel incat sa ne dea afara din casa.E posibil asa ceva? Actul nu are nici o clauza.Ma puteti ajuta cu un raspuns?

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Din cate stiu eu, nu se poate asa ceva, consulta un avocat pentru mai multe detalii

| bdvleu1 a răspuns:

Ai aici una din variantele cand s-ar putea anula un contract de vanzare-cumparare, dar sansele sunt extrem de mici http://www.avocatix.ro/articole/?p=31