| Dragooos a întrebat:

Buna seara TPU am URGENT nevoie d eun raspuns te poti prezeta la examen la sala (scoala de soferi ) fara buletin?sad doar cu dosar? ca nu mai gasesc buletinu fastt raspuns funda

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MAI nr.268/2010, privind procedura de examinare pentru obtinerea permisului de conducere, cu md. si compl. ulterioare, citez:
"ART. 3
(1) Examinarea se efectuează:
a) de către serviciile publice comunitare pe a căror rază de competenţă teritorială candidaţii cetăţeni români sau străini îşi au domiciliul sau reşedinţa;
(2) Dovada încadrării în una dintre situaţiile prevăzute la alin. (1) lit. a) sau b) se face cu documente aflate în termen de valabilitate, după cum urmează:
a) pentru cetăţenii români, cu actul de identitate;"
Fata de aceasta prevedere va trebui sa ai cartea de identitate, altfel nu vei fi primit.

4 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Nu, nu poti

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu ai niciun acte de identitate iti dai seama ca nu poti

| neutrino a răspuns:

De prezentat te poti prezenta chiar cu mainile in buzunare.

| cristinel98 a răspuns:

Da poti ca asa am patit si eu... Funda?