| Gulbis a întrebat:

Buna seara TPU... vreau sa va intreb care este procedura pentru a obtine viza pentru america? dau funda happy

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Procedura este descrisa pas cu pas pe site-ul oficial al ambasadei SUA:http://romania.usembassy.gov/vize/art_new_visa_application_process.html
Vezi, in stanga paginii,formularele/documentele necesare si tipurile de viza( pentru turism/afaceri, pentru tranzit/echipaje, pentru summer work and travel, pentru schimburi culturale/programe, pentru jurnalisti, pentru lucru, pentru lucratori religiosi, pentru imigrare).
Aplicatia se face online(formular DS-160), programarea si prezentarea la interviu este obligatorie.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Ambasada SUA din Bucuresti si depui o cerere de viza.

| Bleikeer a răspuns:

Dacă mai aștepți, poți primi și Green Card, dar nu e sigur dacă cîștigi, dar poți încerca.