| Anais92 a întrebat:

Buna seara tuturor, am niște întrebări, vă rog, dacă ma puteți ajuta. Iubitul meu a fost prins la furat din magazin (Grecia) și mai avea niste procese 4-5 tot pe aceeași tema! Acum este arestat și i-au comunicat cum că o să fie expulzat din țară, ce este de făcut? Cum pot ajuta? Va rog din suflet, aștept păreri, idei!? Daca ar fi sa plece in Romania ar putea apoi sa vina iar într-o lună (cu toate că are interdicție) daca ne-am căsători și ar lua numele meu de familie ar ajuta cu ceva în legătură cu restricția?! Întreb pentru că nu știu nimic despre toate aceste probleme, e prima dată când mă confrunt cu așa ceva! Vă mulțumesc mult aștept răspunsuri dacă mă puteți ajuta, Doamne Ajuta tuturor!

9 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Suna un avocat, unul bun de preferință

| Anais92 explică (pentru SilentRain):

Buna SilentRain Avocatul spune sunt șanse de 10% sa nu plece. Mulțumesc mult pentru timpul acordat?

| SilentRain a răspuns (pentru Anais92):

Deci sunt șanse minime sa nu plece, ești consistenta că intră în pușcărie pe o perioadă lungă, are prea multe infracțiuni

| Anais92 explică (pentru SilentRain):

Nu ai înțeles sunt șanse de 10% sa nu fie trimis acasă, pușcărie nu face, acum este pe arest are 3 zile aici te tine maxim o luna

| Anais92 explică (pentru Anais92):

Macar sa stea o lună două trei zic eu dar sa nu naruim tot ce am clădit aici! Plus relația noastră de 7 ani?

| isemilia a răspuns:

1. Nu. Interdictia e interdictie. E major, trebuie sa isi asume faptele. Daca isi schimba numele de familie nu ajuta la nimic.
2. Chiar vrei sa te casatoresti cu cineva de genul? E strict alegerea ta, insa gandeste-te obiectiv putin. Omul fura din magazine, are 5 procese si mai are si o interdictie intr-o tara...

| Anais92 explică (pentru isemilia):

Isemilia mulțumesc știi cum se spune " la bine și la rău" trebuie sa fii langa cei dragi. Mulțumesc pentru timpul acordat?

| Ciprian09 a răspuns:

Pai o sa fie trimis in tara, probabil o sa prinda si coada aia de 4-5 procese!
daca are interdictie nu mai poate intra in tara respectiva!
intr o luna nu cred ca o sa iasa, daca i se da o sentinta si o sa fie de cativa ani, cu executare, gandeste si tu! noroc, ce pot spune!
este doar parerea mea!

| Anais92 explică (pentru Ciprian09):

Mulțumesc mult Ciprian pentru răspuns! Toate cele 4-5 procese sunt finalizate cu " succes". Mulțumesc mult că ți-ai făcut timp să răspunzi?