| ElenaVio a întrebat:

Buna sera! As vrea sa stiu daca pot primi cei 2500 lei oferiti de Primăria Bucuresti daca eu am buletinul făcut in Targoviste, iar concubinul meu are buletinul făcut pe Oltenița.Noi stam in gazda in București la locul de munca al iubitului meu (el lucreaza cu acte in regula) am născut acum 2 luni jumate in București la maternitatea sectorului 2.Am toate actele necesare

1 răspuns:
| Beculet85 a răspuns:

Nu, trebuie sa ai mutatia pe Bucuresti, nu se ia in considerare ca lucrezi acolo si nici,, viza de flotant" dar cel n-ai bine mergi si intreaba la un ghiseu de informatii de la primarie/consilui.