| daisy22 a întrebat:

Stie cineva cat costa o declaratie a unui parinte la un notar pentru un minor ca sa poata sa treaca granita?
Si inca ceva: e nevoie de aceasta declaratie atat la iesire din tara, cat si la intoarcere?

Răspuns Câştigător
| raluk27 a răspuns:

31 lei (cu tot cu tva), dar depinde de birou. E necesara doar la iesire.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Onorariul notarial minim este de 15 lei, la care se adauga TVA de 24%=3, 60 lei, in total 18, 60 lei. La unii notari poate sa fie cu ceva mai mult.
Este nevoie de declaratie doar la iesirea din tara. Numai bine!

| mgtow a răspuns:

Doar la iesire ti-o cer si costa in jur de 18 ron, acum depinde de notar ca variaza preturile.

| ImperfectlyPerfect a răspuns:

Cam 60 lei

| Drax a răspuns:

Declaratia, sau procura, cum se mai numeste, te costa la orice birou notarial sub 50 de lei. E necesara la iesirea din tara. Am avut si eu nevoie de asa ceva, si nu mi-a fost ceruta nici la iesirea din tara, si nici la intrare, dar e bine sa o ai. Sper ca am fost de ajutor. Sa ai o zi buna happy!

| raluk27 a răspuns (pentru Drax):

Se numeste doar declaratie, nu procura.

| Alabala_1137 a răspuns:

50 de lei, si mie mi-a trebuit pentru Italia happy