| BooBooRooZaa_3173 a întrebat:

Stie cineva cat costa sa scot un certificat de nastere? E al patrulea...Stiu ca se plateste o amenda sau ceva de genu... dar nu stiu cat si e. Fundahappy

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Pierderea sau deteriorarea documentelor de stare civilă constituie contravenție și conform legii, este sancționată cu amendă de la 100 la 200 lei.

| Buterflyy a răspuns:

Nu se plateste nimic. mi.am facut si eu de curand mi.am scos ca l.am pierdut si e primul' ca l.am pirdut si nu am platit nimic!

| moni76hr a răspuns:

Depinde de fiecare localitate in parte! Maxim 80 lei!

| Karakis a răspuns:

Ce fel de certificat