| 1718 a întrebat:

BUNA! Stiti cand primim alocatiile dublate? De luna asta sau de luna viitoare? Va urez o zi frumoasa...

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Raspunsul tau este total nefolositor si eronat de la primul pana la ultimul cuvant. Prima fraza n-o inteleg deloc, legea a fost publicata in Monitorul Oficial deja, cum sa nu se puna in aplicare? De cand si pana cand are unul din inchisoare 20 de milioane? Ce comparatii sunt astea... Copiii aveau pana luna trecuta alocatia de 42 de lei, in niciun caz 48. Dublata va fi 84. Legea se va aplica de vineri, asta a declarat Ministrul Muncii, Rovana Plumb. Iti dau un sfat @SnowKat, nu mai raspunde la intrebari cand n-ai absolut nicio idee despre subiect.

2 răspunsuri:
| mediqt a răspuns:

Din cate intelesesem eu, legea a fost deja aprobata si de catre presedinte si urmeaza sa se aplice incepand cu 1 iulie.

| SnowKat a răspuns:

Acest lucru nu se stie pentru ca lumea poate zice ca face ceva si sa no aplice deci este posibil ca nici macar sa nu se puna in aplicare tongue.
Desi dupa parerea mea nu mise pare corect ca unu din inchisoare sa aiba 20 de milioane si copii 48 de lei ca dara nu stau cei din inchisoare la hotel de 5 stele big grin

| AFR81 a răspuns (pentru SnowKat):

Raspunsul tau este total nefolositor si eronat de la primul pana la ultimul cuvant. Prima fraza n-o inteleg deloc, legea a fost publicata in Monitorul Oficial deja, cum sa nu se puna in aplicare? De cand si pana cand are unul din inchisoare 20 de milioane? Ce comparatii sunt astea... Copiii aveau pana luna trecuta alocatia de 42 de lei, in niciun caz 48. Dublata va fi 84. Legea se va aplica de vineri, asta a declarat Ministrul Muncii, Rovana Plumb. Iti dau un sfat @SnowKat, nu mai raspunde la intrebari cand n-ai absolut nicio idee despre subiect.