| GatoTon a întrebat:

Buna! Sunt elev in clasa a IX-a si vreau sa stiu daca bursa,, bani de liceu" o iau si pe timpul verii...

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se acorda pe timpul vacantei de vara, conform art.2, alin.(2) din HG 1488/2004, cu md.si completarile ulterioare, citez:
"(2)Sprijinul financiar prevăzut în cadrul Programului naţional de protecţie socială «Bani de liceu» se acordă pe perioada cursurilor şcolare, inclusiv pe timpul pregătirii şi susţinerii examenului de bacalaureat sau de diplomă şi pe perioada practicii în producţie."