| NadiaUvn a întrebat:

Știe cineva ce acte trebuie pentru eliberarea pașaportului și dacă trebuie plătite anumite taxe?
În afară de taxa de eliberare a pașaportului.
Multumesc. happy

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Acte: cartea de identitate, certificatul de nastere si pasaportul actual (daca ai avut).
Taxe: 258 lei.

| NadiaUvn explică (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc. Știi ceva si de alte taxe?

| darrio2007 a răspuns (pentru Ioandelasal):

258 este costul pasaportului. Nu taxe. Nu se mai plateste taxa de 22 lei.

| darrio2007 a răspuns (pentru NadiaUvn):

Atat se plateste. Nu mai mergi la Trezorerie sa achiti 22 lei. S-a scos.

| Ioandelasal a răspuns (pentru NadiaUvn):

Nu mai exista alta taxa, a fost abrogata prin L.1/2017, in vigoare incepand cu 1 februarie 2017.