| Maria210 a întrebat:

Bună! Știe cineva în ce consta legislația rutiera și testarea psihologica?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera este alcatuita din toate actele normative care reglementeaza domeniul rutier, incepand cu Codul rutier (OUG 195/2002), Regulamentul de aplicare al acestuia, ordinele privind examinarea pentru obtinerea permisului de conducere, inmatricularea/radierea din circulatie, etc.
Nu stiu cum este acum testarea psihologica.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Testarea psihologica consta in testarea reflexelor, coordonarea, atentie si concentrare.