| sistar19 a întrebat:

Bună! Știu că în 2024, alocațiile au fost mărite dar fratele meu nu a primit acea mărire. Țin să menționez că fratele meu are 17 ani, handicap grav iar el primește lunar, de la începutul acestui an 360 de lei în loc de 719 lei. Asta s-a întâmplat și în 2019, 2020, 2021, 2022, 2023 când alocațiile pentru persoanele cu handicap grav sub 18 ani erau destul de mari, deși el nu a primit suma corespunzătoare niciodată. Ce ar trebui să fac în situația asta?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa va adresati la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala din judetul vostru.