| Cryss29 a întrebat:

Buna TPU am ai eu o intrebare esti obligat sa ai cititor de bare daca ai un magazin?

Răspuns Câştigător
| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Nu, doar casa de marcat e obligatorie, ca sa poti taia chitante la tot ce vinzi si sa platesti impozitele. Altfel ai face evaziune fiscala la greu.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu esti obligat sa ai cititor de bare, in schimb este obligatorie casa de marcat fiscala.

| dannyel86 a răspuns:

Cititorul de bare ajuta la recunoasterea unui produs si trecerea lui automata pe bonul de casa. El face treaba in locul tau. Daca nu ai cititor de bare, informatiile de pe bon le treci manual prin casa de marcat. E doar un avantaj cititorul de bare, nu si o obligatie pentru comercianti.

| Kamikaze0150 a răspuns:

Pai nu... e doar pentru a fi mai usoara treaba pentru ala de la casa. Funda te rog!

| Kamikaze0150 a răspuns:

Nu e