| Miss25JK a întrebat:

Buna TPU!
Am depus actele pentru cartea de identitate in februarie, datorita faptului ca am divortat, si implicit am schimbat numele. Am peste 45 de zile de cand astept si nu se stie nimic. Am nevoie de buletin urgent, as dori un sfat. Am inteles ca este criza de plastic si de aceea nu pot fi imprimate, insa pot sa ma duc sa depun iar actele dar de data aceasta pentru buletin provizoriu? Stiu ca acela este pe carton si ma gandesc ca daca este criza de plastic, cartile de identitate provizorii nu ar fi afectate de aceasta problema si automat eliberarea ar fi mai rapida. Multumesc pentru raspuns in avans!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Problema o poti rezolva doar la SPCLEP de care apartii.
Cred ca poti obtine o CI provizorie, pana ce vei obtine CI pentru care ai depus actele.

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Numai la eliberare buletine, obțineți informații.
Dar, personal, obținerea unui buletin provizoriu, nu cred că va fi posibil, atât timp cât pe numele dumneavoastră este înregistrată cererea pentru eliberarea Cărții de identitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai depus actele si ai rabdare nu te du zilnic pe capul lor ca ai nevoie de buletin, in țara sunt probleme grave date de pandemie, nu se grabeste nimeni din politie sa i ti faca tie maine buletin, nu te complica cu buletin provizoriu ai rabdare unde ai nevoie urgent de buletin? Pleci din țară? Răbdare.Cind o sa fie gata te suna ei sa mergi la sectie sa il i ei.

| Miss25JK explică (pentru anonim_4396):

Cristi, problemele grave din tara nu ma privesc pe mine. Toti avem urgente si nevoi. Operatii, plecari, tu stii ca banca nu iti da banii fara buletin si iti blocheaza cardul daca e expirat? Eu nu stiu pe ce planeta traiesti dar raspunsul tau a fost dat doar ca sa fie. Hai sa nu ne luam peste picior ca nu am 15 ani.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Miss25JK):

Nici eu nu am 15 ani si nu te am jignit cu nimic in raspunsul pe care ti la m dat, o zi frumoasă.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Miss25JK):

Esti in 1991 nascută? Esti cu mult mai mică decat mine, o zi frumoasa si multa sanatate, succes sa i ti faci buletin