| catalinuta_6287 a întrebat:

Buna,TPU,
Am terminat o scoala profesionala acum multi ani, peste 20. As avea nevoie acum de o foaie matricola, oare as putea-o obtine? Se da asa ceva dupa atata timp?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate obtine si acum, daca nu ai primit-o cand ai terminat scoala profesionala.
Daca ai primit-o si nu o mai ai acum (pierdere, furt, distrugere) atunci poti obtine un duplicat al foii matricole.
Te duci la scoala respectiva si depui cerere pentru eliberarea foii matricole/duplicatului, dupa caz.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se păstrează în arhiva școlii.