| Glamur a întrebat:

As avea si eu o intrebare legate de reconversia profesionala... As dori sa urmez meseria de coafeza, dar nu stiu unde trebuie sa ma duc si ma inscriu pentru astfel de cursuri sau pe ce site ma pot uita pentru a sti daca exista acest fel de curs de recalificare. Precizez ca sunt din Bucuresti. Multumesc anticipat.
( nu stiu daca am ales bine categoria in care am postat )

Răspuns Câştigător
| blddeea a răspuns:

Mergi personal la Agentia de Ocupare a Fortei de Munca cu o copie dupa buletin si una dupa duploma ultimelor studii absolvite (liceu sau facultate) si intreaba la ghiseu unde poti sa iti depui cererea pentru recalificare in munca. Sa specifici ca vrei sa te recalifici pe frizerie si de acolo astepti sa iti zica ei toti pasii. Nu mai retin totul. Ideea este ca de acolo poti face cursuri gratuit si mai poti fi si platita pentru ca participi la ele. Bafta.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Uita-te pe site-ul oficial al Agentiei pentru Ocuparea Fortei de Munca Bucuresti, de regula cursurile de calificare se organizeaza cu acordul sau sub conducerea lor. Poti merge si personal sa te interesezi. De asemenea poti da o cautare cu cursuri de calificare in meseria de coafeza in Bucuresti si precis o sa gasesti. Succes si numai bine!

| Glamur explică:

Multumesc mult pentru raspunsuri !

| Cursuri a răspuns:

Buna ziua,
Puteti gasi cursuri de coafura, precum si multe alte cursuri aici:
http://www.vreaucurs.ro/cursuri_cosmetica_si_coafura_1.html