| Glamur a întrebat:

As dori sa pun o intrebare legata de freelancing... Cam pe la ce varsta poti incepe? Si cum fuctioneaza sistemul? Adica cum primesti bani?

Si care sunt cele mai accesibile domeni? Multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| intelectualul a răspuns:

Programare, orice varsta, cont de Paypal. Bafta.

| treideca44 a răspuns:

Mi se pare ca trebuie totusi sa ai 18 ani (nu stiu sigur). Trebuie sa faci cont pe Paypal sau Moneybookers, acolo vei primi plata, iar de acolo tii extragi pe card. Cele mai accesibile domenii? hmmm, depinde ce iti place sa faci.Cei mai multi merg pe marketing.Vinzi produse online si iti iei un comision din vanzari (de exemplu vinzi filme, pentru anumite firme care iti dau un comision, sa zicem 20%...vinzi un film, primesti 20% din pret) bine, astea cred ca le stie toata lumea, inclusiv tu. big grin Bafta

| Glamur explică:

Multumesc pentru raspunsuri !

| Glamur explică:

1. Stie careva ce varsta trebuie sa am ca sa imi fac un cont PayPal? ( eu am 17)
2.Mie imi place sa construiesc site-uri, adica stiu html, php, putin web design... da e plin rentacoder-ul de din astia care stiu limbaje de programare si web design(eu cel putin nu cred ca toti sunt atat de bine instruiti). Asa ca ma gandeam sa aleg altceva... (nu m-am gandit la marketing pana acum, dar se pare ca e o idee buna)