| LarisaChe07 a întrebat:

Dacă am intrat într-un mall din București pe uși cu accesul interzis persoanelor neautorizate, am ajuns pe holuri dubioase cu țevi, camere de depozitare a diverse chestii, panouri electrice, dar totuși nu am furat și nu am distrus nimic, îmi pot face ceva in caz că este o cameră pe vreun tavan pe care nu am văzut-o?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu. Pur si simplu nu stii sa citesti. Mai ales că scria mare acolo ca nu ai voie.

| darrio2007 a răspuns:

Din intrebarile tale pari cam baiețoasă.

| LarisaChe07 explică (pentru darrio2007):

Pentru că sunt, doar prin fapte, dacă m-ai vedea, după înfățișare n-ai zice același lucru happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, probabil că nu îți face nimeni nimic. Ce ar putea să îți facă dacă nu ai furat nimic

| mODIN a răspuns:

Ca sa stai 100% linistita, uite ce ar trebui sa se intample ca sa patesti ceva:

- Un angajat platit 2500 de lei pe luna ar trebui sa fie preocupat de ce se intampla pe camera
- Ar trebui sa-si dea seama ca tu personal nu aveai ce cauta acolo (adica sa vada ca n-ai uniforma sau ca nu te recunoaste)
- Ar trebui sa-i si pese de chestia asta suficient cat sa anunte pe cineva
- Acel "cineva" ar trebui sa se uite si el la camera, sa vada ca nu ai furat nimic, si sa ramana suficient de revoltat pe prezenta ta acolo incat sa faca ceva in legatura cu asta
- Ar trebui dupa sa-si rupa din timpul sau si sa mearga cu filmarea la o sectie de politie si sa depuna plangere
- Politistul ar trebui si el sa fie suficient de interesat de faptul ca cineva care nu era autorizat a intrat pe un hol, intr-un mall, si nu a furat nimic
- Si dupa ce toate aceaste persoane carora nu le-ai gresit cu nimic isi pun in minte ca vor sa se razbune, tot nu au ce sa-ti faca, pentru ca e imposibil sa recunosti pe cineva pe camera laughing

| ioana748 a răspuns:

Ai intrat pe spatiile tehnice.
Sunt camere, dar nu vei pati nimic daca nu ai adus nici un prejudiciu.
Te ai ratacit pe acolo.
E ok, stai linistita.

| Dragobeta a răspuns:

"am intrat pe uși cu accesul interzis persoanelor neautorizate"
De ce ai intrat? Vrei probleme?
Intrarea ta se poate interpreta in orice mod. Nu doar ratacire (scrie clar).

| LarisaChe07 explică (pentru Dragobeta):

Eram curioasă ce e pe acolo, nimic foarte interesant, in schimb am găsit cum să intru la Lasermax pe gratis, dacă știi ce este.

| Madaxo97 a răspuns:

Daca nu ai umblat la nimic acolo, doar te-ai plimbat, nu cred ca iți face nimeni nimic. Poți sa le spui ca te-ai rătăcit, ca ai cautat baia.

| xssbana a răspuns:

Nu. maxim daca te prindea in fapt te gonea si atat

| LarisaChe07 explică (pentru xssbana):

Era să ma prinda, noroc ca un paznic era chior, am iesit pe o usa inapoi in mall fix pe mijloc și langa un paznic care ori nu ne-a vazut ori nu a zis nimic.