| VictorL a întrebat:

Buna TPU.
As vrea sa dau la Cetatenie Romana dar daca Divortez se Lungeste Termenul?
Nu stiu ce sa fac in cazut acesta.
Sa las asa. Dar nu vreau sa depind de sot.
Ce se intimpla daca dau la cetatenie Romana si divortez?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inteleg ca esti de nationalitate romana, locuiesti in afara granitelor Romaniei, avand alta cetatenie si doresti sa obtii cetatenia romana.
O poti obtine si nu se intampla nimic daca divortezi, cetatenia nu are nimic cu divortul.

| Radu284 a răspuns:

Tu esti casatorita la 13 ani?

| VictorL explică (pentru Radu284):

Nu e intrebarea mea! E întrebarea unei mătușe!

| thalyslly a răspuns:

De unde esti?
daca ramai casatorita e mai usor sa iei cetatenie, dar si daca divortezi poti sa iei cetatenia daca treci examenul