| Sergiu_Dan_2000 a întrebat:

Azi m-a prins un contrlor fara bilet pe autobuz, m-a coborat din autobuz si acolo ma astepta un politist care mi-a dat o invitatie a doua zi la Politia Locala. La ce ar trebui sa ma astept? Ce o sa imi faca? Intrebe? O sa-mi dea amenda sau ceva?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai peste 14 ani atunci poti primi amenda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

O amenda, ce altceva sa iti faca

| Pardelian a răspuns:

Ti-a luat ceva date personale? Carnet de elev buletin ceva? Da nu stai acasa. Daca da te prezinti si primesti amenda

| Pardelian a răspuns:

Oricum doar politistul iti poate cere legal sa te legitimezi

| Cosma_Andrei_2001 a răspuns:

Primesti amenda.