| ImiPlaceMarmelada a întrebat:

Bună, TPU! Ca minor (17 ani) poți depunde plângere la poliție, fără a fi însoțit de un adult?

Răspuns Câştigător
| userjune90 a răspuns:

Salut! Nu prea poți, trebuie să ai 18+, însă nu știu problema ta, dacă ține de părinți sau așa mai departe, de ai întrebat dacă poți merge fără un adult.
Oricum, din păcate nu...ai grijă de tine.

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru userjune90):

Problema ar fi un furt.

| userjune90 a răspuns (pentru ImiPlaceMarmelada):

Am înțeles...da, din păcate, e nevoie de un adult. Ai tai știu de asta?

| ImiPlaceMarmelada explică (pentru userjune90):

Da. Sper sa rezolv cât mai repede.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
Ca minor trebuie sa fii insotit de un parinte sau tutore legal, ca sa poti depune o plangere sau reclamatie la Politie.
In caz in care ai fost violata, batuta sau agresata sexual, poti merge direct la sediul Politie si Politia iti vor anunta parintii.

| Lukasssz a răspuns:

Nu

Răspuns utilizator avertizat
| Monst a răspuns:

Nu trebuie sa fi insotit de un parinte sau un prieten adult