| AlinaBob36rn a întrebat:

Buna TPU!
Cine ma ajuta cu cele mai bune metode de promovare a unui produs pe Facebook ads?
Si tehnicile cele mai bune dupa experenta voastra {promovare Facebook ads}.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i nici o tehnica de promovare de FB, iti pregatesti singur reclama si apoi platesti pentru promovarea produsului la FaceBook conform pachetului promotional ales.
Au ei pachete de reclama si alegi ce-ti convine si cat te tine buzunarul.
Unele sunt la cate aparitii doresti, altele la cate clickuri se dau pe website-ul tau samd.
Sa stii ca nu-i ieftin deloc, eu am facut asta acum vreo cativa ani si cred ca am avut cateva sute de vizionari pe site si doar 2-3 clienti care au cumparat.

Daca doresti sa-ti faci reclama la website-ul tau, intai contactezi o firma de webdesign sa-ti faca website-ul si apoi una de marketing care sa-ti pregateasca reclamele.
Totul se poate face de catre firmele din orasul tau, sau de cele online de pe: upwork.com si freelancer.com