| Ormenisan_Marinela_Camelia_1968 a întrebat:

Locuiesc la etajul 4 din 4, iar vecinul de la parter, și-a montat panouri fotovoltaice pe acoperișul blocului, mai exact deasupra apartamentului meu, fără a cere aprobarea celor care locuiesc la etajul 4. Întrebarea mea este : are voie să facă așa ceva?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Fara aprobare, nu are voie. Mergi la administratie sau il dai in judecata.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru montarea acestora trebuia sa aiba autorizatie de la primarie. Daca nu are il poti reclama.
Parerea mea este sa nu o faci, daca panourile nu te deranjeaza.