| Alina_Alii_1999 a întrebat:

Multumesc tuturor pentru sfaturile pe care mi le ati dat in legatura cu facultatea! Am o alta intrebare. Am ales Brasovul pentru facultate.Eu sunt din Braila.Am gasit un apartament unde o sa stau in chirie 4 ani dar cu contract. O sa imi schimb domiciliul din buletin. Va rog sa ma ajutati. Stiu ca in momentul in care te muti in alt oras trebuie sa iti schimbi medicul de familie, buletinul daca ai si un domiciliu. oarecum. Ce mai trebuie sa fac? O sa dau si de permis..adica imi doresc.Sigur o sa mi trebuiasca cazier etc. O sa le scot de acolo din Brasov, dar mai intai de scoala de soferi, ce acte trebuie sa duc sa ma stabilesc in Brasov? Adica sa nu mai am legatura cu Braila absolut deloc.

Răspuns Câştigător
| Florin458 a răspuns:

Certificat de nastere, diplomele de studii, dovezi de vaccinare, transferul de la un medic de familie din Braila la unul in Brasov.Trebuie sa vi sa iei fisa de la medicul de familie actual.Altceva nu cred ca mai trebuie, domiciliu vei avea, un nou medic de familie la fel, diplome si acte si cam atat.

2 răspunsuri:
| Florin458 a răspuns:

Daca vei locui in chirie este posibil sa nu iti poti face buletin pe noul oras.Sansa ar fi, ori sa cumperi o casa in respectivul oras, ori sa ai pe cineva sa te ia in spatiu, macar o perioada.Cat despre permis, nu cred sa fie probleme, daca explici ca esti studenta, sigur vor intelege.

| Alina_Alii_1999 explică (pentru Florin458):

Da.O sa ma ia proprietarul in spatiu. Stii cumva ce acte imi trebuiesc dupa ce fac buletinul? Cum am spus si in intrebarea de mai sus happy sa nu fie nevoie sa vin in Braila pentru un act anume pe viitor.

| Florin458 a răspuns (pentru Alina_Alii_1999):

Certificat de nastere, diplomele de studii, dovezi de vaccinare, transferul de la un medic de familie din Braila la unul in Brasov.Trebuie sa vi sa iei fisa de la medicul de familie actual.Altceva nu cred ca mai trebuie, domiciliu vei avea, un nou medic de familie la fel, diplome si acte si cam atat.