Întrebare recomandată | JetBlueJet a întrebat:

Iti cumperi masina si te muti intr-un oras diferit fata de cel in care stateai si aveai si domiciliul in buletin.
Masina este inmatriculata pe vechiul oras in care ai stat.
Esti oprit de politie si nu ai asigurare, primesti amenda si ti se retrag placutele si certificatul.
Platesti amenda si faci buletinul pe noul domiciliu.
(Buletinul inca nu este eliberat pentru noul domiciliu)
Acum, in aceasta situatie, cum trebuie procedat pentru a primi inapoi placutele si certificatul, sa poti inmatricula masina pe noul domiciliu si sa rezolvi asigurarea?
Din cate stiu, totul se rezolva online.
Care ar fi documentele de care ai avea nevoie si unde se depun online?

1 răspuns:
| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca te-a mancat undeva sa iti schimbi buletinul inainte de a face asigurarea si a ridica placutele de inmatriculare, acum asteapta sa-ti vina buletinul. Te-ai complicat foarte mult.
Pana nu primesti noul act de identitate nu poti face nimic.
Masina pe a cui nume este inmatriculata in vechiul oras? Vechiul oras este in acelasi judet?
Online se poate rezolva doar planificarea, deoarece nu mai suntem in situatie de urgenta, institutiile lucreaza.