| piciuk a întrebat:

problema mea este urmatoarea.in aprilie anul curent mi-a venit alocatia acasa si postarita nu m-a gasit, mi-a lasat un aviz, care s-a pierdut pana a-l gasi eu(cred ca l-au luat pustii de pe scara) si alocatia nu mi-a mai venit nici in urmatoarele luni, respectiv mai si iunie.am facut cerere acum 3 luni pentru a-mi veni alocatia, care e dreptul meu pentru ca la timpul acela eram eleva, am intrebat acolo daca o sa-mi mai vina banii si doamna de acolo mi-a zis ca nu pentru ca am terminat liceul. unde pot sa ma adresez ca sa imi vina banii care mi se cuvin? nu este o suma insemnata, dar totusi sunt banii mei.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Legii nr. 61/1993, art. 6, alin. 7 si HG nr. 577/2008, art. 14, este dreptul tau sa primesti alocatia de stat pentru copii pe lunile pana la implinirea varstei de 18 ani. Trebuie sa faci o cerere la Directia de Munca si Protectie Sociala din judetul tau si sa ceri plata. Succes si numai bine!

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Atata tam tam pentru nici 2 milioane?
Sa fim seriosi imi baga P... in ei de bani decat sa ma tiganesc cu oameni
Eu ziceam simplu si frumos
La cine a ajuns bani meihappySa se bucure de ei. sa isi ia buline de ei happy
Si cu asta terminam tothappy

| piciuk explică:

@ liviu fiecare cu treaba lui, daca vreau sa-mi recuperez banii e treaba mea.