| Tropkilla a întrebat:

sa zicem ca cineva mi-a bagat superglue in usa, usa metalica, este ceva de facut?laughing
In afara de a schimba usa, am un vecin care nu prea ma suporta si nu vreau sa imi schimb usa de fiecare data cand imi pune superglue.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Acetona sau diluant folosite cu seringa, si apoi un varf de cutit ascutit sa bagi in butuc. Pui cate putin sa nu iti curga pe usa caci altfel vei strica usa. Iti trebuie si o lanterna.
Mai poti folosi o flacara de bricheta ca aceasta: http://davision.ro/shop/img/p/1/0/7/7/1077-thickbox.jpg ca sa iti scoata flacara dreapta in orice pozitie.
Data viitoare fa-ti rost de camera video. Politia trebuie neaparat chemata, chiar daca nu va rezolva cazul. Cel putin vecinul se afla pe lista lor. Camera video poti sa o pui chiar in locul vizorului de la usa.

| Tropkilla explică (pentru anonimg):

Ai patit si tu?laughing pari sa ai experiente anterioare

| Tropkilla explică (pentru anonimg):

Eu una am avut experiente anterioare, la usa de lemn, am scos butucul si l-am tinut la flacara si nimic, am bagat diluant cu seringa si tot nimic, so.

| anonimg a răspuns (pentru Tropkilla):

Nu am avut eu probleme; altii. O alta solutie este ca sa se distruga butucul gaurind-ul.
Daca ai tinut butucul la flacara si ai incercat si cu acetona, inseamna ca nu este superglue, ci o alta solutie. Poate ceva de genul http://www.novocom.ro/index.php?page=adeziv-instantaneu.

6 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Schimbi doar butucu, nu toată ușa. La butucul nou, îl „îneci" în vaselină (sau altă unsoare semisolidă) ca să nu mai poată pătrunde lipiciul (care e al naibii de infiltrant!) printre palpatoare. Sau dacă intră, să nu adere la suprafețe.
Sau pui o broască cu cartelă, ca la hoteluri!
Superglue this, you moron!

| kiri11 a răspuns:

Incearca sa conectezi toata usa la curent, laughing un volum care sa il zdruncine cand iti atinge usa data viitoare laughing!

| Tropkilla explică:

Of, imi schimbasem butucul si iar mi-au pus laughing, am incercat si metoda cu vaselina, ca nu e prima oara, dar nici asa.