| irina16 a întrebat:

Stiti cumva, daca am buletinul expirat de 5 luni si sunt in Tenerife acum, pot pleca la Madrid? (nu am pasaport) Va rog, am nevoie de un rasp cat mai repedebig grin Multumes!

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu o sa observe autoritatile spaniole ca a expirat o sa poti pleca. Numai bine!

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Daca se face controlul la vama cum am vazut eu in Napoli, adica in dorul lelii, pleci bine mersi.

| smarti a răspuns:

Nu te lua dupa astia! Vezi sa nu te acuze de tentativa de trecere frauduloasa a frontierei.Ori aia de unde pleci ori astia unde ai sa ajungi.Trimite imputernicire in Romania cuiva sa-ti faca C.I. caz in care trebuie sa megi la consulat sa-ti faca poze ( numai acestea sint valabile pentru ca sint apostilate de consulat, altele nu sint primite la politie ), sa-ti dea un formular special pe care o sa treci numel celui care merge la politie in Romania cu pozele tale, datele lui din C.I. si altele. Apoi trimiti aluia toate astea in Romania si astepti sa-ti trimita noua C.I. Nu miza pe noroc! Mai ales daca zbori cu avionul.

| silvershark a răspuns:

Schimba cartea de identitate.Ai aici detalii: http://www.somara.ro/index.php/actepersonale/ci