| Dlllll a întrebat:

Vroiam sa va intreb: Daca am o "inamica" si m-a amenintat...pot sa imi cumpar un spray paralizant sau cu piper pentru autoaparare? Adica...E legal? Ce imi recomandati? Am incercat sa rezolv problema pe cale amiabila, dar nu se poate.Dau funda! Multumesc!

4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Sunt legale, depinde in ce imprejurari le folosesti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt legle doar spray-urile cu piper.Se gasesc in comert, la orice benzinarie. Cele paralizante insa, nu se comercializeaza.Ele sunt date in dotare la diferite firme de paza si protectie.

| GabrielaIoana a răspuns:

Eu zic sa mai incerci pe cale amiabila ca cine stie ce probleme pot aparea. Dar daca tot nu merge poti lua spray...sunt si spray-uri legale intereseaza-te pe internet.

| nashu40 a răspuns:

Sunt legale, dar trebuie sa ai mare grija in ce imprejurari le folosesti. Cel mai indicat e sa fie autoaparare si ar fi bine sa fie si martori care sa sustina asta.
Bafta!