| Mihai970313 a întrebat:

acum cateva zile am aplicat pentru un imprumut urgent online de pe telefon, a fost aprobat in 2 ore, am fost sunat de catre ei si mi-au spus ca banii mi-au intrat in cont.
Am verificat cardul si 0, 0 lei. Am sunat la banca la care am cardul Banca Transilvania si mi-au spus ca suma nu se poate debloca deoarece am poprire pe cont.
Ce pot sa fac sa imi fie deblocată suma?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuia sa stii de poprire, respectiv sa fii instiintat de infiintarea popririi de catre executorul judecatoresc.
Pentru suspendarea sau anularea popririi trebuie sa faci contestatie la executare la judecatorie, in termen de maximum 15 zile de la data cand ai luat cunostinta de poprire.
Daca poprirea a fost infiintata gresit, de ex. datorita unei coincidente de nume, atunci trebuie sa te adresezi bancii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cea mai la îndemână soluție e sa îți plătești datoriile pentru care ți s-a pus poprirea

| doctorandus a răspuns:

Cine-ti da, mai, imprumut daca completezi ceva pe internet? Probabil escrocii nigerieni.