| Ionelewwe a întrebat:

Bună ziua.
Am doar 8 clase și as vrea sa continui studiul pana în clasa a 12-a, știe cineva dacă pot începe liceul din a 9 a la fara frecventa? Mulțumesc anticipat.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu mai exista forma de fara frecventa la liceu, doar formele cu frecventa la zi, cu gfrecventa la seral si cu frecventa redusa.
Te poti inscrie, incepand cu anul scolar 2022-2023 la una din formele cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa. In ambele cazuri vei face 5 ani de liceu, respectiv cl.IX-XIII.