| Jigokunokishi a întrebat:

Am implinit 18 ani si sunt d-abia in clasa a 1--a, am depus actele acelea la secretariat pentru alocatie, sa o primesc in continuare si au trecut 3 luni de cand a implinit 18 ani, dar alocatia nu mi-a mai venit. Ce ar trebui sa fac? Unde ar trebui sa apelez ca sa primesc ajutor? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Octavian_Daniel_1995 a răspuns:

Te duci inapoi la secretariat si ii intrebi daca au trimis actele, oricum iti da si din urma nu iti face griji, dar cum e la noi totul e cu intarziere

| ChiarEu2 a răspuns:

Mie mi-a venit alocatia dupa 4 luni de cand am implinit 18 ani.

| Sonic2070 a răspuns:

Eu am ratat ultimul an alocatia, dar la sfarsit am facut inca o cerere si am trimis-o unde trebuie si mi-au venit toti bani! Daca faci actele din nou cum trebuie nu are de ce sa nu intre alocatia!