| Faranume1929 a întrebat:

Buna, a avut cineva probleme cu alocatia? Dupa ce am implinit 18 ani, am depus o cerere in care solicitam sa primesc alocatia in continuare. Am depus cererea in septembrie. La sfarsitul lui octombrie contul pe care l am scris pe cerere nu a mai mers si a fost inchis. In noiembrie am facut cont nou, am mers la secretariat si am depus o cerere nou, cu IBAN ul noului cont. Trebuia sa vina in februarie pe 8, dar nu a venit. A mai patit cineva ceva de genul asta?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca ai intrunit conditiile legale prin care ti se acorda alocatie si la/dupa varsta de 18 ani, atunci cel mai bine este sa iei legatura cu cei de la secretariatul unde ti-ai depus actele!

| adryang78 a răspuns:

Uneori durează câteva luni și când se virează, se virează pe toate lunile din urmă. Fiica mea a făcut 18 ani în decembrie și primele alocații i-au venit prin martie.

| Faranume1929 explică (pentru adryang78):

E chestia ca la mine trebuia sa vina luna asta…dar nu a venit.

| KovacsB a răspuns:

Eu am avut probleme in pandemie cand a facut Covid postarita.