| i1o1n1ut a întrebat:

Salutare, daca am împlinit 18 ani in august și nu am depus încă dosarul de alocație la secretariat primesc alocația și din urmă? Urmează să-l duc săptămână viitoare!

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Da, pentru că dacă tu depui dosarul în noiembrie, nu o să primești alocația in decembrie, posibil sa dureze încă vreo 2 luni(adică prin ianuarie)
Eu n-am mai primit alocație de 9 luni(a fost o problema pe care am rezolvat-o între timp) și am luat-o pe 9 luni.
In cazul tau, iei de când nu ai mai primit (mă gândesc că n-ai mai primit din septembrie alocație deci, septembrie pentru că tu in septembrie și primit pe august—vine cu o lună în urmă), octombrie, noiembrie, decembrie și posibil ianuarie.
Iar după ce primești bănuții ăștia grămadă, o sa intre lunar până termini studiile(daca ești în a 11-a, trebuie să știi că la anul trebuie sa depui iar pentru a 12-a.
Bafta multa!

| Nirvanaaa a răspuns:

Salut! După ce ai făcut solicitarea de primire a alocației, când vei începe sa o primesti din nou, ți se va da și suma care ți se cuvenea pentru lunile din urma.