| Alex_Alex_1988_AixV a întrebat:

Bună ziua, am lucrat ca sofer pe microbuz școlar 2021-2022 angajat al primariei..., sau dat TICHETE DE VACANTA și toți angajați au primit mai puțin eu, pe motiv ca a uitat sa ma treacă pe cerere etc, unde ma pot adresa ca să pot primi acest tichet? Mulțumesc

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa te adresezi la angajator, acesta acorda tichetele de masa.
Si sa soliciti contravaloarea tichetelor de masa pentru perioada lucrata, nu nu ti-o dau de bunavoie poti sa dai in judecata primaria.

| mi25 a răspuns:

@Ioandelatara, a intrebat de tichete de vacanta, nu de tichete de masalaughing.

| mi25 a răspuns:

Faci o sesizare scrisa la primarie, la care trebuie sa primesti raspuns in maxim 45 de zile.
Daca nu se rezolva, poti face plangere la ITM sau direct la judecatorie. Eu as face direct la judecatorie, deoarece daca nu se rezolva prin plangerea la ITM, tot la judecatorie ajungi, deoarece ITM-ul nu poate sa oblige primaria.