| Cristiggg4 a întrebat:

Buna ziua, am o întrebare.
Mama a cumpărat o navigatie pentru masina ei de la un individ care are o firma online de așa ceva. El i-a garantat ca e compatibila pentru masina ei. A venit Navigația și nu este compatibila, i-a spus ca sa o returneze și individul nu vrea. Ce pot face in cazul asta?
Mulțumesc.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a cumoarat navigatia online atunci o poate returna in maximum 14 zile de la primire si firma trebuie sa-i restituie suma platita. Daca firma nu-i restituie banii o poate reclama la Protectia consumatorului sau sa o dea in judecata.

| darrio2007 a răspuns:

Cine a montat-o a stiut cu ce se mananca o navigatie la o masina?

| sierra1 a răspuns:

Ai facturi sau ceva acte?

| Catrice a răspuns:

O vinzi.

| mastadont a răspuns:

Cum a garantat? ți-a dat vreo chitanță, ați semnat vreun contract pe firmă? Legal poți returna produsul în decurs de 30 de zile dacă ai o factură achitată ca dovadă. Dacă individul nu vrea atunci faci o reclamație la agenția națională pentru protecția consumatorului și le prezinți ca dovadă factura achitată iar aceștia vor remedia problema.

| UserRo10 a răspuns:

Cam toate navigatiile android se pot face compatibile. Vezi ca poate trebuie doar un cablaj sau daca ai Audi cu Bose trebuie un cablaj cu modulator hi/low