| RadukxD a întrebat:

Am o nelămurire despre ce presupune leasingul la o masina. Stiu ca este plătirea mașinii in rate lunare, pe durata mai multor ani, dar vreau sa stiu daca in timpul leasingului poti modifica fie motorul, fie interiorul sau fie exteriorul ei? Masina evident, este noua, iar din Lessing s-a plătit mai mult de jumătate. Vreau raspuns in legătura cu asta, daca este sau nu posibil? Si ce soluții imi dați.
Funda

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca faci modificari in afara service-ului asigurat pierzi garantia si in caz ca se intampla ceva cu masina nu mai dispui de garantia oferita de dealer.

Dar ratele o sa le platesti lunar pana la terminarea duratei contractuale.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai voie sa modifici nimic la masina, deoarece nu esti proprietarul masinii pana nu se incheie perioada de leasing si achiti valoarea reziduala.
De altfel in contractul de leasing ar trebui sa existe o asemenea prevedere, asa ca reciteste-l cu atentie.

| nesudeniss a răspuns:

Mai bine incearca https://www.masininrate.ro, garantie 1 an de zile