| Gabitzu246 a întrebat:

Am si eu un teren de aproximativ 2 Ha si pe dedesubt sunt tevile de la conpet si nu pot construii nimic pe el, cu ce avocati ma sfatuiti sa vorbesc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca este teren intravilan sau extravilan si daca tu sau proprietarul anterior au fost de acord si au primit o despagubire. De altfel nu pot fi tevi pe tot terenul de 2 ha, totusi sunt 20.000 mp. In orice caz poti vorbi cu un avocat specializat pe drept civil.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ca sa ce? Ai tevi pe sub teren, nu ti se elibereaza autorizatie de constructie, asta e legea. Poate ar trebui sa apelezi la ceva ministri/parlamentari sa o schimbe. Si sa ai cateva milioane de euro marunt ca sa ii "convingi" sa te ajute.