| Miha10 a întrebat:

Bună ziua, as dori sa știu ce ar trebui sa fac. Acum câteva luni am împrumut unui prieten o sumă de bani, ar fi cam 800 Euro eu lucrand in Italia am trimis prin bancă și prin western union. Acum se pare că prietenul nu mai vrea sa răspundă nici la tel nici la mesaje. Am mesaje cum îmi cere bani, am mesaje cum recunoaște că i-a primit și mai am mesaje cum tot mă amână cu datoria. Intrebarea oare mai pot avea vreo speranță că pot recupera acești bani? Și cum? Va mulțumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singura cale legala este sa-l dai in judecata si apoi sa-l executi silit, daca nu executa de bunavoie hotararea judecatoreasca.

2 răspunsuri:
| crud a răspuns:

Nu stiu daca mesajele acelea dovedesc in instanta ca au fost trimise de persoana la care te referi. S-ar putea sa fie nevoie sa faci dovada ca acel nr de telefon ii apartine. Eu nu cred ca ai vreo sansa sa iti recuperezi banii.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Asa prieteni... sa iti fie cu invatatura de minte.