Întrebare recomandată | bizo95 a întrebat:

Bună Ziua, avem un medic veterinar in comună, are cabinet in comună si in oraș la 8 km. El locuiește în oraș. Dacă il sună lumea nu vine niciodată, rar, foarte rar la tratamente, de obicei vine cand sunt hârtii de facut sau cand e de primit bani. La tratamente își trimite tehnicianul veterinar, propriul angajat. Eu nu am avut doctor veterinar, practic e o fantoma, doctor doar cu numele. As vrea sa știu unde m-as putea adresa sa fac niște plangeri la DSVSA sa se ia niște masuri, sa fie schimbat, inlocuit. E foarte grava situația dar cu controlul la cainii nevaccinati împreună cu un alt Doctor de la DSVSA știe sa vina cand e un animal bolnav nici vorbă. El sa vina din oraș 8 km cu mașina, nu fomnule dar e medicul veterinar al celor doua sate, comune, mi se pare bataie de joc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Puteti reclama la Comisia judeţeană de deontologie şi litigii din cadrul Colegiului Judetean al Medicilor Veterinari sau DJSVSA.

3 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

E clar are omu' spate puternic!
Stai cuminte că dacă mai latri mult vine el personal și te castrează!
Aaaa! Nu ești câine? Nu contează! El e neam cu primaru' și face ce vrea mușchii lui acolo la voi în comună!
Asta e mentalitatea multora! Trăim în Românica!
Acesta a fost un pamflet!

| Felys a răspuns:

Ala e particular, vine doar cand vrea, nu este angajatul statului sa aiba program.Nu iti convine fa-te tu veterinar si deschide-ti cabinet in sat

| eusuntmario a răspuns:

Puteti reclama la Comisia judeţeană de deontologie şi litigii din cadrul Colegiului Judetean al Medicilor Veterinari sau DJSVSA. Asta in cazul in care situatia chiar e de nesuportat!