| anonim_4396 a întrebat:

Bună ziua. Care pot fi consecințele de orice natura în cazul necompletarii fisei de lichidare primite ca urmare a încetării raporturilor de serviciu cu unitatea? De aproape 3 ani am încheiat raporturile de serviciu cu unitatea (politie) insa nu am completat pana în prezent fisa de lichidare.
Este vreo problema?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prin fisa de lichidare se confirma ca nu mai ai datorii fata de angajator si acesta nu mai are nici o pretentie de la tine sau ce datorii mai ai ori ce pretentii mai are angajatorul.
Daca nu s-a facut ai nu poti sti exact daca totul este in regula.
Te poti duce si acum pentru a obtine aceasta fisa, probabil ca s-a facut dar n-ai primit tu un exemplar.