| andreipacuraru a întrebat:

Bună ziua,
Ce pot face dacă partenerul meu uber nu-mi plătește banii?
Uber plătește partenerii săptămânal, urmând ca aceștia să-și păstreze comisionul convenit și sa plătească apoi șoferii. Partenerul meu nu mi-a mai dat banii de 3 săptămâni și de fiecare data când îl abordez spune că face transferul mâine. Ce pot face?
Eu nu am semnat cu el decât un contract sumar de colaborare în care zice cat comision accept să-i dau.
A pățit cineva și a reusit să-și recupereze banii? Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu-l convingi atunci singura cale legala este sa-l dai in judecata pe cale civila, solicitand obligarea la plata conform contractului, dobanzi si cheltuieli de judecata. Daca nu te descurci te poti adresa unui avocat.