| Lluu a întrebat:

Bună ziua, dacă am terminat concediul postnatal în data de 15 august o sa primesc indemninatie și pe luna august?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In cazul expus ai avut dreptul sa primesti indemnizatia pe 15 zile din luna august.
Nu ai primit suma respectiva?
Dupa aceea, daca indeplineai conditiile legale, aveai dreptul de a primi concediu si indemnizatie pentru cresterea copilului.
Ai depus cererea pentru acestea?

| Lluu explică (pentru Ioandelasal):

Încă nu am primit indemnizatia, în luna decembrie urmează sa ii primesc și nu știam dacă vor fi plătite și acele zile ramase dim august. Mulțumesc mult pentru răspuns.

| Violleta2022 a răspuns:

Intrebarea ta nu face sens!
Daca AI TERMINAT concediul in 15 aug, care a fost acum 5 luni... cum sa mai primesti inca odata ce ai primit deja acum 5 luni?

| Lluu explică (pentru Violleta2022):

Pe 15 august am temninat concediul, in septembrie am depus dosarul, zilele acelea din august ramase se plătesc sau nu (mentionez încă nu am primit indemnizația în decembrie urmează)