| anonim_4396 a întrebat:

Am născut in data de 27 noiembrie 2014, nu am luat prenatalul căci am lucrat până când am născut. Deci am luat doar concediul postnatal (63 zile). În decizia care mi-a venit scrie că primesc indemnizaţia de C.C din data de 02.02. 2015. Întrebare: pe alea 3 zile rămase din noiembrie si luna decembrie nu vin banii din urmă? Nu înţeleg ce-i cu 02.02, cum s-a socotit oare? Dacă sunt pe aici nişte mămici să mă lamureasca... Mersi!

1 răspuns:
| nouatigaraelectronica a răspuns:

Nu stiu cum au socotit ei dar banuiesc ca au socotit cum fac de obicei, in favoarea lor. Trebuie sa va duceti sa intrebati exact cum au procedat. Cumnata mea a nascut acum 6 luni si de abia acum a depus dosarul pentru acei bani. Banii trebuie sa ii plateasca pe toti din data de cand ati nascut.