| Ioanaaam2000 a întrebat:

Daca atunci cand politistul a cerut, pentru un control de rutina, datele, iar eu am dat adresa si data nasterii eronate, insa numele meu si al parintilor sunt corecte, pot fi identificata in vreun fel? Si daca da, se poate intampla ceva? Mentionez ca nu am dat buletinul, deoarece nu il aveam, deci CNP ul, seria si etc nu le au si nici nu am semnat undeva, ceva. Daca a fost doar un avertisment, insa fara niciun document inmanat mie, ma pot baga in data lor de date pentru a ma identifica? Multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca a fost doar control de rutina nu o sa se mai intereseze de tine si nu te baga in nici o baza de date.

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Nu au cum sa dea de tine.

| Simpatic a răspuns:

Ai scapat, daca era un politist destept si dotat unii au un fel de PDA sa-i zic introduc datele tale si le apare buletinul.
In rest daca nu s-a ajuns acolo este ok.
Data viitoare sa dai datele corect atata timp cat nu faci nimic gresit si nu-ti da un proces verbal in fata nu poti fi amendat/a.