| MKb a întrebat:

Buna ziua,

Dupa ce pici traseul exista in lege obligativitate sa faci cele 6 ore de condus inainte de reprogramarea traseului sau se poate elibera aceea adeverinta si pana la reexaminare sa faci acele ore? Intreb, deoarece nu mi se pare corect sa fii reprogramat dupa o luna sau chiar doua si sa trebuiasca sa iti mai iei cateva ore de condus.
Dupa terminarea sedintelor de condus si promovarea examenului de la sala, traseul a fost programat dupa o luna si jumatate.
Am platit aproape inca odata scoala pentru 10 ore de condus.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Singurele obligatii sunt sa faci cele 6 ore de condus inainte de data sustinerii reexaminarii si sa ai la dosar adeverinta ca le-ai facut.
Poti sa faci si mai multe, nimic nu te opreste si in adeverinta se vor trece cate ai facut.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, legea te obliga sa mai faci ore de condus daca pici examenul.
Adeverita logic ar trebui sa o ai dupa ce le ai facut.