| jus1800 a întrebat:

Bună ziua, după îmi puteți spune în ce consta o percheziție informatica a unui telefon și sa îmi spuneți ce se poate întâmpla acolo? Asta după ce am fost luat acum o luna la diicot ca martor și mi s-a luat telefonul. Va mulțumesc mult!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se verifica tot ce ai pe telefon.
Se poate intampla sa descopere ca ai comis vreo infractiune sau ai participat la comiterea vreuneia si atunci din martor poti deveni invinuit.
Daca nu se descopera nimic ilegal atunci vei ramane cu calitatea de martor.

| Brizbriz a răspuns:

O perchezitie e o perchezitie, adica ia la puricat tot, TOT
deci, daca aveai ceva compromitator, c'ya si n-am cuvinte