| MAI100124 a întrebat:

Bună ziua, o cunoștință se afla în penitenciar, de curând a aflat ca are de plătit prejudiciu și are numele persoanelor păgubite dar nu și adresa lor, pentru a afla adresele cum sa procedez?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cunostinta ta are numele si adresa pagubitilor din hotararea de condamnare, banuiesc ca a fost obligat sa plateasca despagubiri persoanelor pe care le-a pagubit prin infractiunile pentru care a fost condamnat.
Daca nu este cum banuiesc atunci, probabil, au fost dosare civile si atunci si cunostinta ar trebui sa aiba hotararile pronuntate in acestea si acolo persoanele pagubite au la fel datele personale.

| darrio2007 a răspuns:

Nu văd de ce ar fi problema ta!