| SKRILLEXLOOGOo a întrebat:

pot scoate certificat fiscal de la primarie daca am luat amenda pentru tulburarea linistii publice? Tin sa mentionez ca nu au trecut cele 30 de zile dupa care intra la impozit. Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti scoate certificat de atestare fiscala, in toate cazurile, indiferent daca ai datorii sau nu la bugetul local. Daca n-a intrat amenda la ei, pentru executare silita, datoria nu va apare in certificat, daca a intrat va apare. La fel este si cu alte datorii.