| Connrad a întrebat:

Buna ziua si la multi ani! Cei de la primarie au schimbat numerele la case, intrebarea e...Nu trebuie acum sa schimb numarul si in contracte? Cei care au schimbat au spus ca nu, ca se ocupa primaria, dar imi e greu sa cred ca va contacta primaria eon, digi etc. Plus actele casei...E legal sa schimbe fara sa anunte? Acum trebuie sa schimb eu si in acte/contracte?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa preschimbarea cartii de identitate va trebui sa depui cate o copie la firmele cu care ai contracte si, eventual, sa inchei acte aditionale cu schimbarea domiciliului.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia legatura cu firmele respective. Primaria nu va trimite in veci acte acelor firme cu atat mai mult cu cat nu stiu ei la ce firme ai contracte.